Komunikacja linii 175 i 189

Aktualnie kursują tylko dwa autobusy linii 175 oraz 189, problem, a w zasadzie cała masa problemów przedstawia się następująco:
1) autobus linii 189 kursuje z przystanku „Maćkowy – Mleczarnia”, a co za tym idzie, wszyscy mieszkańcy osiedli: Kazimierz, Południowe, 1836, 3 Kolory, muszą dość pieszo (ok. 1,5 km) na w/w przystanek (i z powrotem) lub podjechać autobusem linii 175. Tu pojawia się kolejny problem (opisany w pkt. 2)
– podsumowując: autobus linii 189 powinien mieć wydłużoną trasę.
2) autobus linii 175 i 189 nie są właściwie zsynchronizowane, np. autobus nr 175 planowo odjeżdża z przystanku „Starogardzka” (w kierunku „Maćkowy – Mleczarnia) o godz. 8:33, a autobus nr 189 z przystanku „Maćkowy – Mleczarnia” (w kierunku „Dworzec Główny”) odjeżdża o godz. 8:30 !!. Takich ‚baboli’ w rozkładzie jest oczywiście więcej (np. odjazd 175 ustawiony jest na jedną minutę lub dwie, przed odjazdem 189 – gdzie nie ma żadnej szansy aby zdążył dojechać). Jest to po prostu karygodne.
– podsumowując: rozkłady jazdy linii 175 i 189 powinny zostać do siebie lepiej dopasowane.
3)  brak automatu biletowego na przystanku / pętli Maćkowy – Mleczarnia. Problem dodatkowo potęguje fakt, że często zdarza się, iż kierowca w autobusie nie posiada biletów na sprzedaż, zwłaszcza tzw. całodziennych (bilet 24 godzinny).
– podsumowując: kierowcy zawsze powinny mieć bilety na sprzedaż i/lub należy dostawić kolejne automaty biletowe na przystankach autobusowych.
4) brak autobusu nocnego dojeżdżającego do dzielnicy Maćkowy. Po godz. 22-giej nie ma jak wrócić z Gdańska do dzielnicy Maćkowy.
– podsumowując: należy przedłużyć linię nocną N13. Autobus aktualnie zawraca na pętli „Kampinowska” – wystarczy wydłużyć jego trasa o zaledwie kilka przystanków do pętli „Maćkowy – Mleczarnia”
5) autobus nr 175 jadący w kierunku Gdańska nie dojeżdża do centrum ! Kończy trasę na pętli „Siedlce” – jest to absurdem, gdyż żeby dojechać do centrum miasta trzeba przesiadać się na inny środek komunikacji.
– podsumowując: należy wydłużyć trasę autobusu nr 175 do centrum Gdańska (tak jak to było wcześniej – władze miasta skróciły tą trasę !)
Reasumując – nie ma możliwości bezpośredniego dojechania z osiedli usytuowanych wzdłuż ul. Starogardzka do centrum Gdańska.Zarówno podróżując linią 175 jak i 189 trzeba się przesiadać i czekać kolejne długie minuty na przystankach autobusowych / tramwajowych. Brak komunikacji nocnej (chociaż weekendowej).
Bardzo prosimy o poprawę komunikacji autobusowej w dzielnicach południowych Gdańska. Dzielnicach w których przybywa osiedli i mieszkańców.
Jeżeli władze miasta wydają kolejne pozwolenia na budowę osiedli, muszą także zadbać o ich właściwe skomunikowanie z centrum miasta !

5 thoughts on “Komunikacja linii 175 i 189

  1. Witam chce zwrocic uwage na kursowanie lini 175 w kierunku mackowy .Autobus notorycznie sie spoznia przez co niestety ludzie nie docieraja na czas do pracy bo nie maja szans aby zdazyc sie przesiasc na 189 .Zrobcie do cholery z tym porzadek

  2. Wystarczy przedłużyć linie 189. Z drugiej strony „jeżeli ktoś kupuje mieszkanie w niskiej cenie jak na Gdańsk, musi się liczyć z niedogodnościami”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.