Nieużytki przy ul. Wyzwolenia, miedzy ul. Kasztanową a falowcem

Nieużytki przy ul. Wyzwolenia, miedzy ul. Kasztanową a falowcem. Działki 060.26+060.27 Obecnie miejsce to jest częściowo zajęte przez garaże blaszaki (bez umów, w kiepskim stanie), a częściowo zupełnie niewykorzystanie i niezadbane (dzika zieleń, nieutwardzone dojazdy do garaży, wydeptane ścieżki, śmieci miedzy garażami) . Teren ten jest bezpośrednio przy głównej ulicy osiedla, wzdłuż ścieżki rowerowej i chodnika. Niestety, od ponad 30 lat, poza kolejnymi garażami (około 150!), nic się na tym terenie nie zmienia i nie ma szans na zmiany ponieważ działki, które ten teren obejmuje mają preferowaną funkcję \”miejsca kultu religijnego\” !?! Z tego tez powodu, teren ten nie nadaje się pod projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego. Nie ma szans na chodnik (do falowca), oświetlenie czy utwardzenie dojazdu do garaży. Nie ma żadnego planu, czy będą tam garaże (dlatego nikt o nie specjalnie nie dba), czy może powstanie jakiś parking, czy może jakiś park, którego nie ma w okolicy?

Wyzwolenia/Oliwska – Zaniedbane działki po wyburzeniach

Zaniedbane działki po wyburzeniach Sąsiadujące działki po wyburzeniach: Oliwska 35A (skrzyżowanie Wyzwolenia\\Oliwska), Wyzwolenia 3 (przystanek autobusowy ZSM) wymagają zagospodarowania. W przypadku Oliwska 35A jest to rezerwa na skrzyżowanie w ramach Nowej Wyzwolenia, ale zanim ona powstanie, teren mógłby zostać jakoś tymczasowo zagospodarowany a nie straszyć na wjeździe do Nowego Portu (po koszeniu jest lepiej, ale betonowy sypiący się płot to niezbyt ciekawy \”witacz\”). Okolice przystanku autobusowego ZSM (w kierunku Portu), powinny zostać zagospodarowane pod mini park. Obecnie są tam tylko krzaki, miejsce zaniedbane i niedostępne. Jest też miejsce na wykonanie zatoczki autobusowej (co poprawiłoby przejezdność i bezpieczeństwo), jak również przeniesienie latarni, które stoją na środku niezbyt szerokiego chodnika.

Toruńska – remont chodnika

Remont chodnika i likwidacja niewielkiej skarpy pomiędzy chodniczkiem, parkingiem. W czasie deszczu robi się tam błoto, a poza tym osoba mniej sprawna lub z dziecięcym wózkiem jest narażona na ochlapanie przez przejeżdżające samochody.