Porębskiego – Stworzenie i rozbudowa terenów zielonych

Stworzenie i rozbudowa terenów zielonych między istniejącymi stawami i zbiornikami retencyjnymi. W tej chwili istniejące łąki w okolicach czesto są wykorzystywane jako miejsce spacerów przez okolicznych mieszkańców. Niestety tereny te coraz bardziej się kurczą, zajmowane przez powstające osiedla dlatego jest to ostatni dzwonek by stworzyć tu miejsce wypoczynku na łonie natury.

Jezioro Zaspa

Byłe jezioro Zaspa które zostało zasypane popiołami z elektrociepłowni, jest teraz terenem skażonym. Podczas mocnych wiatrów rozdmuchuje rakotwórcze popioły na tereny Nowego Portu i Brzeźna. Miasto nic z tym nie robi, a dodatkowo wycisza sprawę, powinna to być priorytetowa inwestycja, bo chodzi o zdrowie mieszkańców. Miasto powinno pomyśleć o zakryciu tego terenu specjalnymi matami na odpadki biologiczne i zrobienie parku, bo jest to jedyne rozwiązanie na zlikwidowanie tego problemu, a zarazem taki wielki nowy park stałby się atrakcją Nowego Portu. Przekopywanie tego terenu byłoby zbyt kosztowne i mało efektywne.

Zaniedbane tereny zielone

Tereny zielone są strasznie zaniedbane w Gdańsku, parków jest mało, jedynym ratunkiem jest Trójmiejski Park Krajobrazowy, który jest ciągle uszczuplany przez kolejnych deweloperów. Niestety, ale jest wiele miejsc gdzie wystarczyłoby zasiać trawę i posadzić jakąś zieleń by zmienić tą betonową dżunglę w coś przyjemniejszego do życia. Dodatkowo jedynymi parkami zadbanymi w Gdańsku są Oruński i Regana(chociaż tylko w jego części), i oczywiście Oliwski, jednak to że został teren sprzedany deweloperowi jest haniebne a zarazem pokazuje podejście miasta do parków i zieleni.

Park Bema oświetlenie wybiegu dla psów

Park Bema, wybieg dla psów. Na terenie tego parku jest zlokalizowany wybieg dla czworonogów, jednakże jest on w miejscu gdzie nie ma oświetlenia i w miesiącach jesiennych i zimowych po godzinie 17 jest tam po prostu ciemno i nie można z niego korzystać.