Ulica Świętokrzyska – przejście dla pieszych na wysokości kościoła

Przy przejściu dla pieszych na wysokości kościoła przy ulicy Świętokrzyskiej należałoby postawić 2-3 barierki oddzielające chodnik od jezdni. Z tego przejścia korzysta każdego dnia wiele dzieci, które mają lekcje w budynku kościoła. Wielu rodziców podnosiło już ten temat na zebraniach, sprawa dwa razy była sygnalizowana ZDiZ, ale spotkała się z reakcją odmowną. Barierki poprawią na pewno bezpieczeństwo w tym miejscu. Co prawda chodnik jest tam dosyć szeroki, ale ruch samochodowy jest bardzo duży i warto by było dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo dzieci w tym miejscu.

Wielkopolska Remont ścieżki rowerowej

Remont ścieżki rowerowej. Obecna ścieżka rowerowa została położona ok. 15 lat temu. Jest to ścieżka z kostki brukowej, a kostka w wielu miejscach jest już wybrzuszona, nierówna, co powoduje zagrożenie dla rowerzystów, a tych jeździ po niej niemało. Co więcej, ze ścieżki korzysta także sporo dzieci jeżdżących na rowerach.

Strzyżowskie chodniki są w opłakanym stanie

ulice: Żeglarska, Wilka-Krzyżanowskiego, Fitelberga, Glinki Strzyżowskie chodniki są w opłakanym stanie; nierówne, z wystającymi płytami. Bardzo utrudnia to poruszanie się osobom starszym i z niepełnosprawnościami ruchowymi. Chodniki należałoby położyć od nowa, dbając również o obniżenia krawężników, w miejscach przejść dla pieszych.