Osiedle Cztery Pory Roku – biletomat

Na osiedlu brakuje biletomatu. Apelowałem już o to wiele razy do ZTM, ale bezskutecznie. W najbliższej okolicy przystanku nie ma możliwości kupienia biletu w sklepie. Najbliższy biletomat znajduje się w odległości ok. 2,5 km od przystanku (jest jeden bliżej, ok. 1,5 km, ale trzeba iść na przełaj przez łąki), a najbliższy sklep, w którym sprzedawane są bilety, znajduje się ok. kilometra od przystanku. W efekcie, jeśli ktoś nie posiada biletu okresowego, wówczas jest zmuszony za każdym razem kupować bilet u kierowcy, często przepłacając za niego, bowiem u kierowcy można kupić tylko bilety godzinne, a nie jednoprzejazdowe.

Osiedle Cztery Pory Roku – boisko

Na osiedlu Cztery Pory Roku nie ma żadnego boiska ani terenu rekreacyjnego, na którym okoliczne dzieci mogłyby spędzać wolny czas. Przez parę lat funkcjonował plac zabaw, który został stworzony dzięki trzem wspólnotom i niewielkim zaangażowaniu dewelopera. Plac był przez jakiś czas rozbudowywany, ale potem sytuacja prawna terenu, na którym się on znajduje sprawiła, że wspólnoty wycofały się z jego utrzymania. Z kolei projekty budowy boiska nie zdołały wywalczyć odpowiedniej liczby głosów w Budżecie Obywatelskim, ze względu na to, że z niewiadomych względów większa część terenu znajdującego się po południowej stronie ulicy Świętokrzyskiej należy do Chełmu (a powinna należeć do Ujeściska), więc nie ma szans w walce z projektami z bardziej zaludnionych części tej dzielnicy.

Ulica Świętokrzyska – przejście dla pieszych na wysokości kościoła

Przy przejściu dla pieszych na wysokości kościoła przy ulicy Świętokrzyskiej należałoby postawić 2-3 barierki oddzielające chodnik od jezdni. Z tego przejścia korzysta każdego dnia wiele dzieci, które mają lekcje w budynku kościoła. Wielu rodziców podnosiło już ten temat na zebraniach, sprawa dwa razy była sygnalizowana ZDiZ, ale spotkała się z reakcją odmowną. Barierki poprawią na pewno bezpieczeństwo w tym miejscu. Co prawda chodnik jest tam dosyć szeroki, ale ruch samochodowy jest bardzo duży i warto by było dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo dzieci w tym miejscu.

Wielkopolska Remont ścieżki rowerowej

Remont ścieżki rowerowej. Obecna ścieżka rowerowa została położona ok. 15 lat temu. Jest to ścieżka z kostki brukowej, a kostka w wielu miejscach jest już wybrzuszona, nierówna, co powoduje zagrożenie dla rowerzystów, a tych jeździ po niej niemało. Co więcej, ze ścieżki korzysta także sporo dzieci jeżdżących na rowerach.